22 червня
Завантажити ще

Путін готовий зупинити війну проти України на нинішніх лініях фронту, - Reuters

Путін готовий зупинити війну проти України на нинішніх лініях фронту, - Reuters
Фото: Михайло Метцель/REUTERS

Президент Росії Володимир Путін готовий до переговорів і нібито до завершення війни, але з урахуванням нинішньої лінії фронту. Про це пише Reuters, посилаючись на чотири російські джерела. Якщо Україна та Захід на це повідомлення не відреагують, Путін має намір продовжувати війну. 

– Путін може воювати стільки, скільки потрібно, але Путін також готовий до припинення вогню – до заморожування війни, – йдеться у заяві співрозмовника видання.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков прокоментував Reuters цю заяву. Він повідомив, що Росія відкрита до діалогу, про що нібито неодноразово давав зрозуміти Путін. За словами Пєскова, "вічної війни" у Кремлі не хочуть. Також журналісти наголошують, що експерти розцінюють призначення економіста Андрія Бєлоусова міністром оборони Росії як переведення російської економіки на постійну військову основу для подальшої війни проти України.

  • Перший саміт з Формули миру для України на рівні лідерів країн відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. На нього запрошено лідерів з усіх континентів. Формулу миру, яку висунула Україна, підтримали вже понад 80 країн. За словами президента Володимира Зеленського, після саміту деякі представники континентів передадуть Росії деталі мирного плану.
  • 29 квітня Центр протидії дезінформації при РНБО спростував, що Україна готується проводити мирні переговори з Росією у червні. Інформацію, яка розповсюджується у мережі, у відомстві назвали маніпуляцією навколо заяви голови держави.