13 червня
Завантажити ще

“Слуга народу” Гривко відкликав свій законопроєкт про “податок на бездітність”

“Слуга народу” Гривко відкликав свій законопроєкт про “податок на бездітність”
Фото: facebook.com/Hrivko Serhii

Народний депутат від “Слуги народу” Сергій Гривко відкликав свій законопроєкт про “податки на бездітність”. Про це він повідомив 21 травня у своєму фейсбуці.

- Шановні громадяни та друзі. Законопроект 11264 щодо поліпшення демографічної ситуації відкликаю. Ціную, хто висловився аргументовано і вибачаюсь перед тими у кого цей законопроект визвав негатив. Хоча досвід такий був в світі і приносив ефективність. Якщо суспільство проти навіть обговорити цю концепцію, то його відкликаю. З Повагою, - написав він.

Раніше у вівторок голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від “Слуги народу” Данило Гетманцев заявив у своєму телеграм-каналі, що у законопроєкту немає шансі на ухвалення.

- Відповідаю всім одночасно: ні, шансів на прийняття нема. А ось шанси поповнити колекцію гротескних законодавчих ініціатив девʼятого скликання ВР є, — написав він.

Гетманцев порівняв законопроєкт колеги по фракції з податками, які існували “в різні часи в Римі, фашистській Італії, комуністичній Польщі і, безперечно, в СРСР з 1941 року до самого кінця імперії”. 

- В народі звався податком на яйця, враховуючи нерівний податковий статус жінок і чоловіків. Напевно, надихнувшись саме цими історичними прикладами колега Гривко зареєстрував свій резонансний законопроект, яким прагне покращити нашу демографію у такий суперечливий спосіб як оподаткування бездітних, або, можливо, зробити автора ще більш відомим всій країні своїми ініціативами, — додав нардеп.

Сергій Гривко зареєстрував свій законопроєкт у парламенті 16 травня. Народний депутат запропонував зробити платниками "демографічного збору" людей віком від 21 до 58 років, у яких немає дітей або є одна або дві дитини. Коштом цих податків Гривко запропонував посилити державну допомогу при народженні дітей.

  • Після закінчення війни в Україні буде демографічний "бум". Таку думку висловив президент Володимир Зеленський під час спілкування зі студентами Сумського державного університету.
  • Канадська компанія Aylo, якій належить Pornhub, зареєструвалася в Україні та почне сплачувати "податок на Google".