20 червня
Завантажити ще

Після закінчення війни в Україні буде демографічний бум, - Володимир Зеленський

Після закінчення війни в Україні буде демографічний бум, - Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Після закінчення війни в Україні буде демографічний бум. Таку думку висловив президент Володимир Зеленський під час спілкування зі студентами Сумського державного університету.

- Я розумію, що закінчиться війна – буде бум, я в цьому впевнений. Будуть люди повертатися, будуть впевнені у завтрашньому дні, впевнені у майбутньому та Україні, – відповів глава держави на запитання студентки щодо державних програм, спрямованих на стимулювання народжуваності.

Президент зазначив, що питання номер один – безпека. Фінанси не стимулюють народжувати під час війни.

- Я думаю, що найбільший стимул – це безпека, і що далі з дитиною, і що робити. І потрібно не лише фінансово стимулювати, тому що фінанси, на мій погляд, допомагають, але вони не стимулюють саме під час війни народжувати, – сказав український лідер.

Володимир Зеленський наголосив на необхідності наявності систем протиповітряної оборони,  а також укриттів у школах та дитячих садках. За його словами, це також має вплив на народжуваність.

- Тобто є те, що має робити держава з партнерами, – це новітні технології з ППО і свої вітчизняні системи. І інформувати суспільство про це. Але ж ви розумні, ви самі бачите: якщо стріляють і якщо воно не падає і це збивається –  це говорить про те, що у нас є достатня кількість мобільних вогневих груп і систем ППО. Якщо прилітає,  то це значить, що безпеки з неба поки ще немає, – додав президент.

  • 31 липня "Опендатабот" повідомив, що народжуваність в Україні скоротилася на 28% від початку повномасштабної війни. Це найбільший спад за увесь час незалежності країни.
  • Показники народжуваності в Україні падають приблизно на 7% у рік з 2013 року. Попередній антипік народжуваності зафіксували у 2015 році - на 12% за рік. І це також було пов’язано із війною.