Завантажити ще

Байден назвав обурливим рішення прокурора МКС видати ордер на арешт Нетаньягу

Байден назвав обурливим рішення прокурора МКС видати ордер на арешт Нетаньягу
Фото: REUTERS

Президент США Джо Байден засудив вимогу прокурора Міжнародного головного суду видати ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу і міністра оборони країни Йоава Галанта. Його заяву опублікував Білий дім.

- Заява прокурора МКС щодо ордерів на арешт ізраїльських лідерів є обурливою. І дозвольте мені сказати чітко: що б не мав на увазі цей прокурор, між Ізраїлем і ХАМАСом немає жодної еквівалентності. Ми завжди будемо підтримувати Ізраїль проти загроз його безпеці, - заявив Бадйен.

Водночас голова Держдепу Ентоні Блінкен заявив, що рішення МКС може поставити під загрозу зусилля з досягнення угоди щодо припинення вогню. Він підкреслив, що своєю заявою прокурор фактично прирівняв ХАМАС до Ізраїлю. 

  • 20 травня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан попросив видати ордер на арешт Нетаньяху, Галанта та трьох лідерів ХАМАСу. Прокурор назвав обидві сторони конфлікту відповідальними за воєнні злочини та злочини проти людяності.
  • 9 травня 2024 року президент США Джо Байден пригрозив зупинити постачання зброї Ізраїлю, якщо той розпочне наземну операцію у місті Рафах на півдні Сектора Гази.