23 червня
Завантажити ще

Прокурор Міжнародного кримінального суду попросив видати ордер на арешт Нетаньяху

Прокурор Міжнародного кримінального суду попросив видати ордер на арешт Нетаньяху
Фото: icc-cpi.int

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан попросив суддів МКС видати ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта та трьох лідерів ХАМАСу. Про це йдеться у заяві про ситуацію в Палестині, опублікованій на сайті суду 20 травня. Прокурор назвав обидві сторони конфлікту відповідальними за воєнні злочини та злочини проти людяності.

- Сьогодні я подаю заяви на отримання ордерів на арешт до Палати попереднього провадження І Міжнародного кримінального суду щодо ситуації в Державі Палестина, - повідомив Карім Хан.

Прокурор Міжнародного кримінального суду заявив, що на грунті зібраних доказів він має розумні підстави вважати, що Нетаньяху та Галант несуть кримінальну відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людства, скоєні в Секторі Гази з 8 жовтня 2023 року. Серед них – голод серед цивільного населення як метод ведення війни та навмисний напад на цивільне населення.

Прокурор МКС звинуватив Ізраїль у тотальній блокаді Сектору Гази, що призвело до дефіциту продуктів та ліків, а такождо  перекриття води та відключення світла. Це призвело до зростання смертей серед палестинського населення, включаючи немовлят, дітей та жінок.

- Це відбувалося поряд з іншими нападами на мирних жителів, у тому числі на тих, хто стояв у черзі за їжею; перешкоджанням доставці допомоги гуманітарними організаціями; а також вбивствами співробітників гуманітарних організацій, що змусило багато агентств припинити або обмежити свою діяльність у Секторі Гази, - заявив Хан.

Прокурор також послався на слова генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша про те, що 1,1 мільйона людей у ​​Секторі Гази стикаються із катастрофічним голодом. Це найбільша кількість, коли-небудь зареєстрована і яка виникла в результаті «цілком рукотворної катастрофи».

– Ізраїль, як і всі держави, має право вживати заходів для захисту свого населення. Однак це право не звільняє Ізраїль чи будь-яку іншу державу від обов'язку дотримуватись міжнародного гуманітарного права, — зазначив прокурор Міжнародного кримінального суду.

Трьох лідерів ХАМАС звинуватили у воєнних злочинах, скоєних з 7 жовтня 2023 року, а саме, у вбивствах, захопленні заручників, зґвалтуваннях та тортурах.

  • 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Росії Марії Львової-Бєлової через депортацію українських дітей.
  • 9 травня 2024 року президент США Джо Байден пригрозив зупинити постачання зброї Ізраїлю, якщо той розпочне наземну операцію у місті Рафах на півдні Сектора Гази.