13 червня
Завантажити ще

Голова УІНП Дробович не бачить потреби у перейменуванні "Батьківщини-Матері"

Голова УІНП Дробович не бачить потреби у перейменуванні
Фото: facebook.com/warmuseum.kyiv.ua

Наразі немає потреби у перейменуванні монумента "Батьківщина-Мати" у Києві на "Україна-Мати". Таку думку висловив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

- Наявна назва функціонує нормально, і я не бачу в цьому нагальної потреби. Можливо, потім - так, але наразі такої потреби немає, - сказав він.

Дробович додав, що неймінг таких важливих об'єктів - це процес, який потрібно детально готувати.

- Мені здається, ця ідея добре виглядала в чиїхось пресрелізах, вона конотувала з відповідним популярним продуктом – піснею про батька Бандеру та Україну-мати. Тому я розумію, чому медійники у Мінкультури та в музеї взялися за це. Але мені здається, що це не було нормально прокомуніковано ані з експертним середовищем, ані зі спільнотою. Це було поспішне рішення, - заявив голова інституту.

  • У липні 2023 року генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук заявив, що вчена рада музею ухвалила рішення про перейменування монумента "Батьківщина-Мати" на "Україна-Мати". Він зазначив, що рішення має бути затверджено Міністерством культури та інформаційної політики.
  • У серпні 2023 року в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що офіційного рішення щодо перейменування монумента "Батьківщина-Мати" на "Україна-Мати" поки що немає, але закликав надати перевагу новій назві.