Завантажити ще

Монумент "Батьківщина-Мати" у Києві перейменують на "Україна-мати"

Монумент
Фото: Костянтин Брижніченко/uk.wikipedia.org

У Києві відбулося засідання Вченої ради Національного музею історії України у Другій світовій війні. На ньому було ухвалено рішення про перейменування монумента "Батьківщина-Мати" на "Україна-мати". Про це заявив генеральний директор музею Юрій Савчук в інтерв'ю "Українському радіо".

- У нас відбулося засідання Вченої ради нашого музею, і на ньому було ухвалено важливі рішення. Одне з них – перейменування монумента "Батьківщина-мати" на монумент "Україна-мати", - каже Савчук.

На його думку, для такого перейменування є всі підстави, і це не є формальним кроком. Чиновник висловив сподівання, що Міністерство культури та інформаційної політики схвалить це рішення напередодні Дня незалежності.

- Має бути відповідний розпорядчий акт, яким є наказ Міністерства культури та інформаційної політики. Мною було затверджено графік необхідних дій, щоб досягти цієї мети напередодні Дня Незалежності. І це не просто автономна ціль. Я весь час наголошую на взаємозв'язку цих процесів — зміни герба на щиті та поява тризубця, перейменування монумента, перейменування музею, розширення його функцій, нове осмислення, нові сенси, новий імідж, - підкреслив він.

"КР.UA" писала про те, що у Києві замінять герб на щиті "Батьківщини-Матері" на тризуб. 13 липня Державна інспекція архітектури та містобудування видала відповідний дозвіл. До цього питання було винесено на голосування у додатку "Дія", учасники якого підтримали заміну герба на тризуб.

Новини по темі: Київ Пам'ятники Скульптури