Завантажити ще

Зеленський ветував проголосований Радою законопроєкт про звільнення з роботи за колабораціонізм

Зеленський ветував проголосований Радою законопроєкт про звільнення з роботи за колабораціонізм
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Український лідер Володимир Зеленський наклав вето на ухвалений парламентом законопроєкт, який дозволив би роботодавцю звільняти з роботи людину за колабораціонізм. Про це свідчить картка документа на сайті Верховної Ради України.

З документа випливає, що на день раніше, 15 травня, президент Зеленський наклав на нього вето і прикріпив до законопроєкту свої пропозиції. А у четвер, 16 травня, його направили на розгляд до профільного комітету парламенту.

Раніше у Комітеті соціальної політики та захисту прав ветеранів говорили, що законопроєкт № 7731 дає додаткові підстави роботодавцю на підприємствах критичної інфраструктури звільняти робітників за колабораціонізм, що це особливо є актуальним для підприємств критичної інфраструктури. Нардеп Олексій Гончаренко, коментуючи цей законопроєкт, також повідомляв, що у зв'язку з випадками колабораціонізму, зокрема на підприємствах критичної інфраструктури, пропонувалося дати роботодавцю право розірвати трудовий договір, у разі якщо чинним став вирок суду, за яким працівник був засуджений за скоєння злочину проти засад національної безпеки України. Причому це не стосувалося випадків, коли обвинувачений звільнявся від відбування покарання з випробувальним терміном.

  • Верховна Рада ухвалила закон № 7731, який дозволяє звільняти працівників, якщо ті приховали, що мають родичів у країні-агресорі Росії або на тимчасово окупованих територіях.
  • Обов'язок працівників надавати інформацію про зв'язки з фізичними особами, що є у них, на території держави-агресора або тимчасово окупованій території - лише на підприємствах критичної інфраструктури та які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.