Завантажити ще

Воїни знищують окупанта, який намагається просуватись, усе досить напружено - Зеленський

Воїни знищують окупанта, який намагається просуватись, усе досить напружено - Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський особисто перебуває у ключових місцях боїв. За словами глави держави, ситуація на фронті контрольована. Про це він розповів у вечірньому відеозверненні 14 травня.

Зеленський зазначив, що Сирський доповів про ситуацію у районах бойових дій на Харківщині та Донеччині.

- Ще поки рано робити висновки, але ситуація контрольована. Наші воїни - вони знищують окупанта, який намагається просуватися: усе досить напружено. Але ми посилили напрямки, зокрема харківські. Зараз багато воїнів – саме харків’ян – стали на захист Харківщини. Вони роблять свою справу, і я дякую кожному за ефективність,  - сказав Президент.

Також Володимир Зеленський розповів про міжнародні перемовини. Була сьогодні зустріч із державним секретарем США Блінкеном.

- Розмова передусім про наш захист і, зокрема, про постачання американської оборонної підтримки. Нам потрібне помітне прискорення постачання. Зараз надто багато часу минає між оголошенням пакетів і реальною появою зброї на передовій. Важливо зробити реалізацію рішень і логістику більш оперативними, - сказав гарант.

Також сьогодні Зеленський провів тривалу й доволі детальну розмову з президентом Франції Макроном. Говорили про ситуацію на полі бою, про перспективи, про потреби воїнів. Макрон підтвердив свою участь у Саміті миру

  • Найбільша проблема для України наразі – нестача систем ППО. Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час зустрічі в Києві з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. 
  • 14 травня Ентоні Блінкен прибув до України з неанонсованим візитом. Політик буде знаходитись у Києві два дні.