Завантажити ще

Департамент культури КМДА заявив, що Арку дружби народів не демонтуватимуть

Департамент культури КМДА заявив, що Арку дружби народів не демонтуватимуть
Фото: kmr.gov.ua

У Департаменті культури КМДА висловилися проти демонтажу Арки дружби народів. Відомство назвало арку однією з візитівок Києва. 

- У столиці не демонтуватимуть одну з візитівок міста – Арку свободи українського народу, її сенс переосмислено. А простір біля неї отримає нову концепцію, - йдеться у заяві.

Також у Департаменті культури КМДА заявили, що демонтаж потребує значних коштів.

- Витрата значних коштів з міського бюджету на демонтаж Арки свободи українського народу не є сьогодні найнагальнішим питанням. Адже під час воєнного стану місто насамперед спрямовує фінанси на допомогу Збройним силам України, безперебійне функціонування бюджетної сфери та вирішення життєво важливих потреб столичних мешканців, - додали у департаменті.

22 квітня проти демонтажу Арки дружби народів висловилися у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА. Директор Марина Соловйова сказала, що демонтаж буде важким, дорогим та небезпечним. Також вона вважає, що арка символізує толерантність українського народу. 

  • 28 березня експертна комісія Українського інституту національної пам'яті заявила, що Арка дружби народів у Києві належить до символіки російської імперської політики й підлягає повному демонтажу.
  • 16 квітня Мінкульт прибрав Арку дружби народів з Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Монумент втратив статус памʼятки історії, що дозволяє його демонтувати.
  • Навесні 2022 року Київрада перейменувала Арку дружби народів на Арку свободи українського народу. Також за рішенням столичної влади демонтувала частину арки - скульптуру двох робітників.