Завантажити ще

Постачання снарядів до України з ініціативи Чехії розпочнеться наприкінці травня, - Боррель

Постачання снарядів до України з ініціативи Чехії розпочнеться наприкінці травня, - Боррель
Фото: wikipedia.org

Перші поставки артилерійських снарядів до України в рамках чеської ініціативи відбудуться наприкінці травня або на початку червня. Про це заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель у Люксембурзі за підсумками Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин.

- Ми не повинні забувати про брак боєприпасів калібру 155 мм для ведення бойових дій. Багато країн приєдналися до чеської ініціативи, щоб шукати боєприпаси по всьому світу. Перші поставки надійдуть наприкінці травня та у перші (числа) червня, - сказав він.

Боррель привітав той факт, що низка країн ЄС висловили намір зробити конкретні внески у забезпечення протиповітряних можливостей України, включаючи пускові установки та перехоплювачі до них, а також у постачання Україні артилерійських боєприпасів відповідно до чеської та німецької ініціатив. Ці дві мети – постачання систем ППО та артилерійських снарядів – залишаються пріоритетом для Європейського Союзу і потребують чіткої координації зусиль між країнами-членами, сказав високий представник ЄС.

  • Раніше Чехія заявила, що знайшла велику кількість снарядів за межами ЄС і почала збирати кошти для їхньої закупівлі. До цієї ініціативи приєдналася низка країн. Наприкінці березня прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте сказав, що завдяки ініціативі Чехії найближчим часом до України буде надіслано велику кількість боєприпасів.
  • 8 березня прем'єр Чехії Петр Фіала заявив, що його країна та партнери зібрали кошти для закупівлі першої партії із 300 тисяч артилерійських снарядів для України.
  • 7 березня стало відомо, що країни-партнери України завершили передачу Чехії грошей, необхідних для закупівлі 800 тисяч артснарядів для Києва. Про це заявив президент Чехії Петр Павел.