28 травня
Завантажити ще

Німеччина схвалила експорт озброєння, Україна є основною країною-отримувачем

Німеччина схвалила експорт озброєння, Україна є основною країною-отримувачем
Фото: pixabay.com

Україна залишиться основною країною-отримувачем німецького експорту озброєнь та отримає 74% виділених коштів від Німеччини. Про це йде мова у повідомленні Міністерства фінансів Німеччини.

Згідно з попередніми даними, протягом першого кварталу 2024 року було видано дозволи на остаточний експорт озброєнь на суму близько 5,2 млрд євро. З них 3,85 млрд євро виділено на військову зброю та 1,4 млрд євро на інші види озброєнь.

Основною країною-отримувачем стала Україна, для якої було схвалено експорт озброєнь на суму близько 3,8 млрд євро.

За словами держсекретара Свена Гігольда, Німеччина продовжить підтримувати Україну.

- Цифри відображають безперервну та далекосяжну підтримку Німеччини Україні в її самообороні проти російської агресивної війни, що суперечить міжнародному праву, - зазначив він. 

  • 18 квітня стало відомо, що Україна незабаром може отримати від країн-партнерів по Північноатлантичному альянсу ще шість систем протиповітряної оборони Patriot. 
  • Після того як РФ збільшила кількість ударів по об'єктах енергетики,  в Україні гостро постало питання збільшення кількості систем протиповітряної оборони. Зеленський неодноразово закликав країни-партнери надати додаткові системи ППО. Він також просив допомогти захистити Харків від щоденного терористичного обстрілу РФ.