Завантажити ще

Нетаньяху обурився наміром США вперше запровадити санкції проти батальйону ЦАХАЛ

Нетаньяху обурився наміром США вперше запровадити санкції проти батальйону ЦАХАЛ
Фото: facebook.com/PMORUS

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху та ЦАХАЛ розкритикували США за намір запровадити санкції проти батальйону «Нецах Єгуда».

- Не можна в жодному разі вводити санкції проти Армії оборони Ізраїлю. Останнім часом я дію проти запровадження санкцій щодо громадян Ізраїлю, зокрема й під час бесід із керівництвом американської адміністрації. У той час, коли наші бійці борються із чудовиськами терористами, намір запровадити санкції проти підрозділу ЦАХАЛу - це верх абсурду та моральна ницість. Очолюваний мною уряд усіма способами діятиме проти цих заходів, — написав Нетаньяху у своєму телеграм-каналі.

У пресслужбі ЦАХАЛу заявили, що батальйон «Нецах Єгуда» виявляє в Секторі Газа мужність і професіоналізм, повідомило інформаційне агентство "Курсор" з посиланням на заяву Армії оборони Ізраїлю.

- Бійці батальйону «Нецах Єгуда» зараз беруть участь у війні в Секторі Газа, виявляючи мужність та професіоналізм, зберігаючи при цьому цінності та дух ЦАХАЛу, а також принципи міжнародного права. Протягом останніх кількох років бійці батальйону цілодобово перебувають у центрі оперативної діяльності із безпеки громадян Держави Ізраїль, а також є провідним батальйоном в об'єднанні ультраортодоксальних бійців у ЦАХАЛ, – заявили в Армії оборони Ізраїлю.

20 квітня видання Axios з посиланням на три американські джерела написало, що США вперше введуть санкції проти Армії оборони Ізраїлю, саме проти батальйону «Нецах Єгуда» через порушення прав людини палестинських арабів на Західному березі річки Йордан ще до 7 жовтня 2023 року. Зокрема, смерті 80-річного громадянина США палестинського походження Омара Асада в січні 2022 року. Чоловіка затримали на контрольно-пропускному пункті, він помер за кілька годин. У січні 2023 року батальйон перекинули на Голанські висоти.

Батальйон «Нецах Єгуда» - ультраортодоксальний піхотний підрозділ. Санкції передбачатимуть заборони на передачу американської зброї, спільні тренування та участь у заходах, що фінансуються США.

  • 20 квітня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю на суму 27 мільярдів доларів. Тепер його має підтримати Сенат.
  • 10 березня прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху відповів президенту США Джо Байдену на критику способу війни Ізраїлю проти ХАМАС у Газі, заявивши, що його політику підтримує переважна більшість ізраїльтян.