21 травня
Завантажити ще

У РНБО заявили, що мають вплив на власника Telegram Павла Дурова

У РНБО заявили, що мають вплив на власника Telegram Павла Дурова
Фото: Getty Images

Українська влада може впливати на засновника Telegram Павла Дурова, щоб він обмежував роботу окремих каналів на території України. Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко в ефірі телемарафону.

- Загалом можу сказати, що є інструментарій впливу безпосередньо на Павла Дурова для того, щоб він видаляв конкретний канал для території України принаймні. Відповідно цей інструментарій уже застосовувався у 2022 році, коли обмежені були такі канали, як Рибар, — розповів він.

За словами чиновника, блокування Telegram-каналів починається зі складання списку, з яким потім діляться з СБУ та Міністерством цифрової трансформації. 

- Механіка є. Також можемо фантазувати загалом, узяти той самий Китай, який просто у примусовому порядку видалив із магазинів App Store додатки. Фактично це один із тих інструментів, який може працювати. Але "ВКонтакте" досі є в App Store, на Android його теж можна завантажити, якщо я не помиляюся, — зазначив він.

  • 25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про регулювання Telegram. Зокрема, пропонується заборонити представникам держорганів мати акаунти у соцмережах, які уніфікують як непрозорі.
  • 17 квітня Павло Дуров в інтерв'ю Такеру Карлсону заперечив зв'язок Telegram із владою Росії. За словами Дурова, він виїхав з Росії після того, як російська влада у 2014 році вимагала від нього надати доступ до особистих даних "ВКонтакте" організаторів протестів в Україні.
  • Популярність Telegram серед українців зросла після повномасштабного вторгнення. Месенджер став одним із головних джерел новин про війну, що сприяло зростанню популярності телеграм-каналів. Деякі з них мають понад два мільйони підписників.
Новини по темі: Telegram