Завантажити ще

Одного з російських агентів Карабаху висунули на Нобелівську премію

Одного з російських агентів Карабаху висунули на Нобелівську премію

Рубен Варданян, політик, наближений до Путіна, може отримати одну з найпрестижніших нагород світу - Нобелівську премію миру. Таким чином Москва хоче "відбілити" репутацію свого проксі й знову використати у власних інтересах на Південному Кавказі.

Про це пише «Фокус».

Сам Варданян відомий як один з керівників російської офшорної компанії «Трійка Діалог». Згідно з розслідуванням OCCRP, через цю компанію таємно переказувалися гроші близьким друзям Путіна. У 2006-2013 роках крізь рахунки офшорних мереж Варданяна пройшло понад $4,6 млрд. У 2020 р. головний російський опозиціонер Олексій Навальний, нещодавно знищений кремлівським режимом, звинуватив Варданяна у хабарництві у розмірі близько $50 млн.

У 2022 році Варданяна, як і інших проксі Путіна, включили до проєкту нових санкцій США.

У червні 2023 з ініціативи Служби безпеки України (СБУ) його внесли до української базу пособників російській агресії «Миротворець» з характеристикою: «Пособник російсько-фашистських загарбників і терористів. Співучасник злочинів російської влади проти України та її громадян... підлягає негайному затриманню та передачі правоохоронним органам України чи країн НАТО».

За два місяці ексглава Ради безпеки вірменського анклаву в Карабаху Самвел Бабаян повідомив Громадське ТБ Вірменії, що у 2022-2023 роках Варданян виконував на Південному Кавказі функції російського агента. За даними впливого видання The Washington Times, також існує зв'язок Варданяна з режимом аятол.

Користуючись міжнародним авторитетом Нобелівського комітету, кремлівські пропагандисти розраховують "відбілити" Варданяна в очах Заходу.

Якщо він таки отримає одну з найпрестижніших світових премій, то під ореолом «миротворця» Москва в майбутньому зможе знову скористатися ним у своїх інтригах на Південному Кавказі. Адже ще на початку минулого року Кремль розглядав Варданяна як реального кандидата на пост прем'єра Вірменії – у разі повалення прозахідного Нікола Пашиняна.

Про це майже відкрито висловлювалися ексміністр та колишній заступник міністра оборони Вірменії, а Громадське ТБ республіки навіть внесло Варданяна до чорного списку через нападки на главу уряду.