21 червня
Завантажити ще

Парламент Грузії ухвалив у першому читанні “закон про іноагентів” незважаючи на протести

Парламент Грузії ухвалив у першому читанні “закон про іноагентів” незважаючи на протести
Фото: REUTERS/Irakli Gedenidze

Парламент Грузії ухвалив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу" незважаючи на протести та застереження Європейського Союзу. За ухвалення закону в першому читанні проголосували 83 депутати, повідомило 17 квітня видання Sova. Перед голосуванням із зали засідань видворили кількох опозиціонерів, які протестували проти ухвалення "російського закону".

Коли депутати обговорять документ у другому читанні, наразі невідомо. Для ухвалення закон має пройти три читання. Представники опозиції мають намір розпочати черговий мітинг проти законопроєкту о 19:00 у центрі Тбілісі.

Увечері 16 квітня голова Європейської ради Шарль Мішель написав у своєму акаунті в соціальній мережі X, що проєкт закону про прозорість іноземного впливу не відповідає прагненню Грузії до ЄС. Він нагадав, що грузинський народ обрав європейський шлях і в грудні 2023 року ЄС надав Грузії статус кандидата.

Також увечері у вівторок у Тбілісі відбулася друга масова акція проти «закону про іноагентів». Співробітники правоохоронних органів застосували проти демонстрантів перцевий спрей. Журналісти також повідомили, що проти них застосували силу.

  • 15 квітня у парламенті Грузії сталася бійка під час обговорення «закону про іноагентів». Лідер опозиційної партії "Громадяни" Алеко Елісашвілі вдарив одного з лідерів правлячої партії "Грузинська мрія" Мамуку Мдінарадзе під час його виступу на засіданні юридичного комітету.
  • 2023 року правляча партія “Грузинська мрія” вже намагалася ухвалити закон, проте документ відкликали після двох днів масових протестів та зіткнень демонстрантів із силовиками. Опозиціонери вважають законопроєкт аналогом ухваленого у 2012 році в Росії закону про «іноземних агентів».