28 травня
Завантажити ще

Харків ризикує стати "другим Алеппо" без допомоги США та ППО, - мер Терехов

Харків ризикує стати
Фото: t.me/ihor_terekhov

Харків ризикує стати "другим Алеппо" без надання місту додаткових засобів протиповітряної оборони. Про це мер Ігор Терехов сказав в інтерв'ю британській газеті The Guardian.

Терехов закликав американських політиків проголосувати за нову військову допомогу, щоб допомогти Україні отримати засоби ППО, необхідні для запобігання повітряним російським атакам. Він наголосив, що це має критичне значення для Харкова.

- Нам потрібна ця підтримка, щоб не дозволити Харкову стати другим Алеппо, - сказав Терехов, маючи на увазі сирійське місто, яке зазнало сильного бомбардування російськими та сирійськими урядовими військами у розпал громадянської війни в Сирії десять років тому.

Мер розповів, що Росія змінила тактику, намагаючись зруйнувати електропостачання другого міста України та тероризувати його 1,3 мільйона жителів. Харків живе в режимі вимкнення світла на кілька годин.

На думку Ігоря Терехова, війна триватиме протягом найближчих двох років і Захід має налаштовуватися на це. Мер Харкова побоюється, що Росія може перейти на атаки розподілу газу після того, як атакувала сховища на заході України.

Жителі Харкова розповіли, що на околицях міста ситуація з енергопостачанням краща. У центрі світло відключають на кілька годин на день. Діти навчаються онлайн чи у підземних школах. Лише небагато жителів покинули Харків з того часу, як Росія посилила повітряні атаки. Місто залишається жвавим мегаполісом з працюючими ресторанами та кафе. Деякі підприємства процвітають, попри загрозу. Для продовження роботи вони придбали сонячні панелі.