Завантажити ще

США пояснили, чому не допомагають Україні відбивати повітряні атаки, як Ізраїлю

США пояснили, чому не допомагають Україні відбивати повітряні атаки, як Ізраїлю
Фото: REUTERS/Elizabeth Frantz

Війни в Україні та Ізраїлі – це різні конфлікти. Так, представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі пояснив те, що Вашингтон не допомагає Києву збивати російські ракети й дрони "Шахед".

– Це різні конфлікти, різний повітряний простір, різні картини загроз. Президент із самого початку конфлікту в Україні ясно давав зрозуміти, що США не братимуть участі в цьому конфлікті у бойовій ролі, — заявив він, відповідаючи на запитання під час брифінгу.

Прессекретар Держдепартаменту США Метью Міллер не погодився з логікою порівняння захисту України та Ізраїлю, повідомив “Голос Америки”.

- Я вважаю, що передумова цього питання є дещо абсурдною, тому що вона не відповідає нашій реальності, коли йдеться про підтримку українського народу та українських військових, - заявив Міллер.

Представник Держдепу закликав подивитися на міжнародну коаліцію, яку зібрали для відповіді на агресію Росії проти України, на санкції та протиракетну оборону.

– Адміністрація надає системи озброєння на мільярди доларів. І це не лише американські системи озброєння. Ми працювали над тим, щоб отримати системи протиповітряної оборони з усього світу, щоб допомогти захистити український народ від атак Росії, - зазначив він.

  • У ніч проти 14 квітня Іран випустив по Ізраїлю сотні ракет і безпілотників "шахед". Ізраїль збив 99% повітряних цілей за допомогою системи ППО "Залізний купол" та авіації союзників. Зокрема, атаку допомагали відбивати США, Великобританія, Франція та Йорданія.
  • 15 квітня президент України Володимир Зеленський зазначив у своєму відеозверненні, що Ізраїль також не є членом НАТО, однак для відображення удару його союзникам не знадобилася активація 5-ї статті Альянсу, а було достатньо лише політичної волі.