Завантажити ще

Спікер Палати представників США запропонував голосувати окремо за допомогу Україні та Ізраїлю

Спікер Палати представників США запропонував голосувати  окремо за допомогу Україні та Ізраїлю
Фото: REUTERS/Leah Millis/File Photo

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон розіб’є законопроєкт про допомогу союзникам США на чотири частини. Відповідний план він презентував під час закритої зустрічі республіканців, повідомив “Голос Америки”.

Пропозиція спікера віддзеркалює законопроєкт Сенату на 95 мільярдів доларів, проголосований два місяці тому, але розбиває його на частини. Окремо буде виноситися на голосування допомога Ізраїлю, допомога Україні та допомога для Індо-Тихоокеанського регіону (Тайваню). 

Четвертим пунктом будуть винесені додаткові пропозиції з національної безпеки, такі як можливість надання допомоги Україні в борг, арешт російських активів для допомоги Україні, додаткові санкції проти Ірану, заборона в США соцмережі TikTok та інше.

До кожного з цих законопроєктів можна буде вносити правки. За них мають проголосувати цього тижня, повідомив Майк Джонсон у своєму акаунті в X. 

  • Нові пропозиції щодо допомоги союзникам США внесли через повітряну атаку Ірану на Ізраїль у ніч проти 14 квітня. Військова допомога США для України вичерпалася наприкінці 2023 року. 13 лютого Сенат США проголосував за законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Проте Палата представників так і не проголосувала за нього через суперечки республіканців та демократів.
  • 14 квітня президент України Володимир Зеленський, коментуючи повітряну атаку Ірану по Ізраїлю за допомогою ракет та дронів "шахед", закликав Конгрес США підтримати своїх союзників у цей критичний час.