Завантажити ще

Суд визнав наклепом інформацію про те, що єпископа УПЦ "заскочили з 17-річним хлопцем"

Суд визнав наклепом інформацію про те, що єпископа УПЦ
Фото: news.church.ua

Суд у Києві визнав наклепом інформацію про те, що єпископа УПЦ Микиту заскочили в ліжку з 17-річним хлопцем під час обшуків СБУ собору у Чернівцях. "Лівий берег" та його шеф-редакторку Соню Кошкіну зобов'язали компенсувати 30 тисяч гривень моральної шкоди. Також видання має спростувати поширену інформацію. Про це 15 квітня повідомило "Суспільне" з посиланням на рішення Шевченківського районного суду Києва від 2 квітня.

- Визнати недостовірною інформацію, розміщену та поширену інтернет-виданням «Лівий берег» у публікації, а саме інформацію наступного змісту: "…під час обшуку співробітники СБУ заскочили в момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП з 17-річним хлопцем, що співає у місцевому хорі", – йдеться у рішенні суду.

Видання має сплатити єпископу десять тисяч гривень за завдання моральної шкоди та понад дві тисячі гривень судового збору. Ще 20 тисяч гривень та вартість судового збору стягнуть із Соні Кошкіної, яка опублікувала фото з місця обшуків у Telegram. Також видання і редактор зобов'язані спростувати інформацію, яку поширили, впродовж 15 днів з дня набрання рішенням суду чинності. Рішення суду може бути оскаржено впродовж 30 днів з дня його проголошення. Станом на 15 квітня новина з фотографіями все ще доступна на сайті "Лівий берег".

  • 25 листопада 2022 року на сайті "Лівий берег" з посиланням на власні джерела повідомили про те, що під час обшуків СБУ в Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ МП в ліжку архімандрита виявили 17-го річного хлопця, що співає у місцевому хорі. Видання також опублікувало дві фотографії - одягненого священнослужителя біля незаправленого ліжка і фото хлопця у спідній білизні, що стоїть із піднятими за головою руками.
  • 15 грудня 2022 року єпископ Микита подав до суду позов проти видання щодо захисту честі та гідності. Він заявив, що на основі фото був створений фейк. За словами Микити, йому не вручали підозр щодо злочину проти неповнолітнього юнака. 
Новини по темі: обшук ЗМІ УПЦ МП фейк