Завантажити ще

СБУ підтвердила російське громадянство глави Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП)

СБУ підтвердила російське громадянство глави Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП)
Фото: ssu.gov.ua

На території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП) провели контррозвідувальні заходи. Про це повідомила Служба безпеки України.

- В результаті слідчих дій правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. Також викрито листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують «методички» щодо «особливостей» проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення, - заявили у пресслужбі.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за статтею “Державна зрада”, тривають процесуальні дії.

У повідомленні СБУ сказано, що представники РПЦ вимагали від священників УПЦ заперечувати збройну агресію Росії та розповідати про утиски «московської церкви». Також Служба безпеки України знайшла “склади з оптовими партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє країну-агресора та закликає підтримати окупантів”.

Під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії СБУ знайшла фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Зокрема, посвідку героя Росії, підписану міністром оборони РФ за «захоплення Криму».

За даними LB.ua, російський паспорт - у керівника Чернівецько-Буковинської епархіі Мелетія. Обшук проводився у консисторії (адміністрації єпархії), зокрема, в келії митрополита Мелетія. За даними джерел ЗМІ, з обшуком “заскочили в момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархіі з хлопцем, що співає в місцевому хорі”. Про це в повідомленні СБУ не йшлося, офіційного підтвердження немає. 

Довідка

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну підозри отримали 33 священнослужителі Української православної церкви (Московського патріархату). СБУ провела обшуки в Києво-Печерській лаврі, у трьох монастирях УПЦ МП, у керівництва єпархій у Кіровоградській області.

Очільнику Вінницької єпархії митрополиту Іонафану повідомили підозру в запереченні збройної агресії РФ проти України. Також СБУ відкрила справу через богослужіння у храмі Києво-Печерської лаври, в момент якого співали «Звон плывет, плывет над Россиею, пробуждается матушка-Русь».

Фото: ssu.gov.ua

Фото: ssu.gov.ua

Фото: ssu.gov.ua

Фото: ssu.gov.ua

Фото: lb.ua

Фото: lb.ua

Фото: ssu.gov.ua

Фото: ssu.gov.ua

Новини по темі: СБУ УПЦ УПЦ МП