24 травня
Завантажити ще

У ISW порівняли можливості України та Ізраїлю відбивати повітряні удари

У ISW порівняли можливості України та Ізраїлю відбивати повітряні удари
Фото: REUTERS/Amir Cohen

Україна більш вразлива до повітряних атак порівняно з Ізраїлем через протяжність фронту і деградацію ППО. Про це йдеться у зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW) за 14 квітня.

Ізраїль має меншу протяжність кордонів зі своїми сусідами, Сектором Гази й Західним Берегом. В Україні значно ширша лінія фронту плюс її міжнародні кордони з Росією та Білоруссю. Україні також бракує можливостей для авіаперехоплення у повітрі, як це зробив Ізраїль і союзники в ніч на 14 квітня. 

- Більша територія України порівняно з Ізраїлем ускладнює створення щільної протиповітряної оборони, якою користується Ізраїль, особливо на тлі тривалих затримок з американською безпековою допомогою, - зазначили аналітики.

Іранським дронам і ракетам довелося перетнути понад 1000 км повітряного простору Іраку, Сирії та Йорданії. Завдяки цьому Ізраїль та його союзники одержали кілька годин, щоб виявити, відстежити, перехопити ракети та безпілотники на підльоті.

Російські війська запускають дрони й ракети з окупованої української території та в безпосередній близькості від неї з території РФ. Це дає українській системі ППО лише частину часу, який Ізраїль та його союзники використали для успішного відбиття масованої іранської атаки.

- Україна потребує значної кількості західних систем протиповітряної оборони та винищувачів, здатних перехоплювати безпілотники й ракети, щоб створити об'єднану "парасольку" протиповітряної оборони, яка хоча б віддалено буде такою ж ефективною, як та, яку Ізраїль і його союзники успішно застосували 13 квітня, – заявили в ISW.

Останні повітряні удари Росії по Україні показали, що навіть обмежена кількість успішних атак балістичними або крилатими ракетами може завдати значної й, ймовірно, довготривалої шкоди енергетичній та іншій інфраструктурі. 

  • У ніч проти 14 квітня Іран запустив близько 170 дронів Shahed-136/131, 30 крилатих і 120 балістичних ракет по цілях в Ізраїлі. Ізраїльські засоби ППО перехопили майже всі з приблизно 320 повітряних цілей за винятком кількох балістичних ракет.
  • США знищили 80 безпілотників та шість балістичних ракет, які випустили по Ізраїлю з територій Ірану та Ємену в ніч з суботи на неділю, повідомило Центральне командування США.