24 травня
Завантажити ще

Новий командувач ОК «Захід» Володимир Шведюк розповів про свої завдання

Новий командувач ОК «Захід» Володимир Шведюк розповів про свої завдання

Командувачем військ оперативного командування "Захід" призначено бригадного генерала Володимира Шведюка. Про це йдеться у зверненні Шведюка, розміщеному на фесбук-сторінці ОК "Захід".

- Маю за честь очолити, без перебільшень, одне із найпотужніших військових з’єднань Збройних сил України.  Дуже вдячний за довіру командуванню, яке поклало на мене цю відповідальну місію. Це великі честь і привілей, і я розумію, що він несе за собою велику відповідальність перед вами, перед нашими військовими частинами і перед Україною, - зазначив Шведюк.

Він наголосив, що ОК  стоїть «перед великими викликами та завданнями, які потребують нашої копіткої роботи, відданості та професіоналізму».

- Ядро оперативного командування «Захід» - велика кількість досвідчених офіцерів, готових долати будь-які труднощі. І я вірю, що ваш потенціал як команди досягне ще більших успіхів, - заявив бригадний генерал.

Він зазначив, що прагне того, щоб командування ОК «стало зразком військової досконалості й тактичної майстерності».

- Разом ми зміцнимо нашу обороноздатність і продемонструємо непохитну відданість захисту нашої країни. У нас немає іншого вибору, як перемогти. І ми це зробимо.– запевнив Шведюк.

Володимир Шведюк  народився 23 червня 1969 року у Вінницькій області в сім'ї військовослужбовця. Закінчив у 1999−2001 та 2019−2021 роках Національну академію оборони України. До березня 2022-го обіймав посаду заступника командувача сил ТРО ЗСУ, з березня 2022 року — начальника штабу угруповання Об'єднаних сил. Брав участь у російсько-українській війні та відбитті російського повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.

З 2021 року ОК "Захід" очолював Сергій Літвінов. Повідомлялось, що його призначили заступником начальника Національного університету оборони України.

  • 12 квітня командувач військ оперативного командування "Південь" генерал-майор Андрій Ковальчук повідомив про звільнення з посади й перехід у сферу навчання військовослужбовців. 
  • Раніше журналісти Коротко про писали про те, що президент Володимир Зеленський розпочав масштабну реорганізацію органів влади. Останнім часом він звільнив кілька знакових фігур у системі та у своєму найближчому оточенні. Перед цим Зеленський заявляв про необхідність "великого перезавантаження" влади.