28 травня
Завантажити ще

Командувач ОК "Південь" повідомив про свою відставку

Командувач ОК
Фото: facebook.com/OperationalCommandSouth

Командувач військами Оперативного командування "Південь" генерал-майор Андрій Ковальчук повідомив про звільнення з посади та перехід у сферу навчання військовослужбовців. Про це він сповістив на сторінці командування у Facebook.

- Я пишаюся тим, що мав честь і довіру бути вашим командиром, бути командувачем славного і норовливого "Півдня"... Наші з вами зусилля стали прикладом того, що справжні герої нашої країни народжуються у найважчі часи.
Вдячний усім вам за підтримку та сумлінність, відповідальне ставлення до справи, витримку та самовідданість і у проходженні випробувань, і в мирному часі розвитку, і у виснажливих бойових буднях, - написав він.

Генерал повідомив, що займатиметься підготовкою військовослужбовців. Водночас він не уточнив, на яку саме посаду переводиться. Але на сторінці Одеської військової академії у Facebook зазначено, що він очолить саме цей навчальний заклад. В установі зазначають, що досвід Ковальчука у військовій справі, "його відвага та відданість піднімуть на новий рівень освітній процес та підготовку майбутніх офіцерів".

  • Ковальчук очолив оперативне командування "Південь" у 2021 році. Раніше був першим заступником командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ (2016-2021 рр.).
  • Ковальчук має статус Героя України та брав участь у миротворчих місіях у Косово та Ліберії. Брав участь у боях за Слов'янськ та Луганський аеропорт.