Завантажити ще

Голова Агентства відновлення Найєм розповів, чому Трипільська ТЕС не була достатньо захищена

Голова Агентства відновлення Найєм розповів, чому Трипільська ТЕС не була достатньо захищена
Фото: REUTERS

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури не було долучено до захисту об'єктів Центренерго, зокрема Трипільської ТЕС на Київщині. Про це заявив голова агентства Мустафа Найєм у своїй колонці для NV Бізнес.

- Що стосується об'єктів Центренерго, Агентство відновлення не було долучено до їхнього захисту, у тому числі Трипільської ТЕС. При цьому слід зауважити, що Трипільська ТЕС — це дуже великий об'єкт, захистити його повністю лише захисними інженерними спорудами без застосування відповідних засобів ППО, думаю, неможливо, - написав він.

Найєм також розповів, що Трипільська ТЕС належить до третього рівня захисту, і будівництво цих споруд недофінансоване.

- Що стосується третього рівня захисту, будівництво цих споруд недофінансоване, тому якщо ми хочемо зберегти те, що лишилося, потрібно, щоб держава виділила на це кошти, - заявив чиновник.

За словами Мустафи Найєма, Агентство відновлення працює над захистом 22 розподільчих підстанцій Укренерго другим та третім рівнем захисту — від дронів та ракет. Це лише частина енергетичних об'єктів розподільчої мережі, але далеко не всі. 

Проєктна документація в частині типів захисних споруд та характеру інженерного обладнання погоджувалась Генеральним штабом ЗСУ, ДСНС та Укренерго. 

- І під час останніх масованих обстрілів по деяких з них були влучання. Але зведені нами захисні споруди показали свою ефективність — усе захищене нашими спорудами обладнання вціліло. І, до речі саме за рахунок цього нашим колегам-енергетикам вдається у достатньо стислі терміни відновити постачання електроенергії до найбільш постраждалих міст та регіонів, - додав він.

  • Трипільську ТЕС було повністю знищено ракетним ударом РФ 11 квітня. Центренерго втратило 100% генерації. Трипільська ТЕС у місті Українка Обухівського району на березі Канівського водосховища - найпотужніша електростанція на Київщині та найбільший постачальник електроенергії до Київської, Черкаської та Житомирської областей.
  • 11 квітня народні депутати проголосували за виклик до Верховної Ради Мустафи Найєма і міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова для доповіді про захист об'єктів критичної інфраструктури.
Новини по темі: ТЕЦ ТЕС Мустафа Найєм