28 травня
Завантажити ще

У РНБО спростували, що в Україні готуються до мобілізації жінок

У РНБО спростували, що в Україні готуються до мобілізації жінок
Фото: facebook.com/protydiyadezinformatsiyi.cpd

Питання мобілізації жінок в Україні не стоїть на порядку денному та не розглядається. Про це заявили у Центрі протидії дезінформації при РНБО України.

- Питання мобілізації жінок сьогодні не є актуальним та не розглядається органами влади. Жінки можуть мобілізовуватися до Сил оборони України виключно добровільно. Інше — не планується, — написали у соціальних мережах відомства 10 квітня.

У Центрі протидії дезінформації пояснили своє повідомлення тим, що “нині активно розповсюджується інформація, що буцімто в Україні збираються внести зміни до законодавства щодо мобілізації жінок”.

- Центр наголошує, що жоден закон, який стосується мобілізації, не передбачає мобілізації жінок. Тож розповсюджувана інформація — фейкова, — додали в установі.

Водночас 10 квітня радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор'єва сказала The Times, що Україна має ухвалити політику призову жінок на військову службу за ізраїльським зразком. 

- Наш північний сусід просто так не зникне. Протягом сотень років вони неодноразово нападали на нас. Як і Ізраїль, ми маємо бути готовими до цього, а це означає, що ми повинні навчати чоловіків і жінок бути готовими до війни, – заявила вона.

  • 19 грудня 2023 року президент Володимир Зеленський під час підсумкової пресконференції сказав, що не підпише закон про мобілізацію жінок у разі його ухвалення Верховною Радою.
  • 16 жовтня 2023 року Міноборони повідомило, що за два роки кількість жінок в українській армії зросла на 40%. Наразі військову службу проходять майже 43 тисячі жінок.