Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

За два роки кількість жінок у війську зросла на 40%

За два роки кількість жінок у війську зросла на 40%
Фото: golos.com.ua

За два роки кількість жінок в українському війську зросла на 12 тисяч -  зараз проходить службу майже 43 тисячі військовослужбовиць. Про це повідомляє Міністерство оборони України. Також у Міноборони зауважують, що скасували усі обмеження для доступу військовослужбовиць до усіх посад.

- Якщо раніше жінки могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, зв'язківців, бухгалтерів, діловодів і кухарів, то нині – жінка в армії може бути водієм, гранатометником, заступником командира розвідгрупи, командиром БМП, ремонтником, кулеметником, снайпером тощо, - підкреслюють у відомстві.

Раніше контракт на проходження військової служби укладався жінками віком від 18 до 40 років, тоді як у чоловіків такого обмеження не було. Тепер від 18 до 60 років контрактниками можуть стати представники обох статей.

 - Щодо декретної відпустки, то тривалість, визначена в медичному висновку, зараховується до строку вислуги у військовому званні - зауважують у МО.

Жінкам також надали можливість для здобуття військової освіти всіх рівнів. З 2019 року Уряд України дозволив вступати до військових ліцеїв дівчатам, а, згодом і служити за широким переліком посад.

Організували системну роботу щодо підвищення рівня компетентності особового складу із забезпечення рівних прав та можливостей жінок й чоловіків. Раніше тренінгів, семінарів, нарад, освітніх програм, круглих столів за участю міжнародних організацій, експертів і фахівців з питань рівноправності українського війська не проводилося. Нині – ця робота відбувається постійно в усіх військових частинах.