17 травня
Завантажити ще

Глава МАГАТЕ завершив четвертий візит на окуповану Запорізьку АЕС

Глава МАГАТЕ завершив четвертий візит на окуповану Запорізьку АЕС
Фото: twitter.com/rafaelmgrossi

Глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі завершив свій четвертий візит на окуповану Росією Запорізьку АЕС. Про це йдеться на сайті Міжнародного агентства з атомної енергії.

- Генеральний директор МАГАТЕ та його команда відвідали українську Запорізьку АЕС вчетверте з початку конфлікту. Вони прибули сюди, щоб оцінити, серед іншого, стан систем електроживлення та охолодження, які необхідні для безпеки станції, а також рівень кваліфікації персоналу, - сказано в повідомленні.

На відео, яке опублікувало МАГАТЕ, Рафаель Маріано Гроссі розповів, що за п'ятьма основними принципами, встановленими Радбезом ООН, фізична цілісність станції залишається відносно стабільною. Випадків прямих загроз поменшало. Вдалося підключити пробурені свердловини для забезпечення водою для охолодження реакторів, якої не вистачало після "епізоду" з дамбою Каховської ГЕС.

Глава МАГАТЕ додав, що необхідність забезпечення достатньої кількості ліцензованого уповноваженого персоналу також була частиною дискусій, які він провів на окупованій ЗАЕС.

  • 6 лютого голова МАГАТЕ зустрівся у Києві з президентом України Володимиром Зеленським, міністром енергетики Германом Галущенком та головою "Енергоатому" Петром Котіним. Наступного тижня Рафаель Маріано Гроссі має намір відвідати Москву.
  • Шість реакторів ЗАЕС були зупинені вісімнадцять місяців тому і наразі не виробляють електроенергії, але містять велику кількість ядерного палива, яке необхідно охолоджувати.
Новини по темі: Запорожская АЕС МАГАТЕ