Завантажити ще

Рада ООН ухвалила першу резолюцію щодо захисту прав інтерсекс-людей

Рада ООН ухвалила першу резолюцію щодо захисту прав інтерсекс-людей
Фото: facebook.com/lgbtmilitary

Організація Об'єднаних Націй з прав людини ухвалила першу резолюцію, спрямовану на захист прав інтерсексуальних людей. Правозахисні організації та дипломати схвалили цей крок як значний прогрес у сфері захисту прав людини. Про це пише Reuters.

- Ухвалення першої в історії резолюції про права інтерсексуальних людей знаменує знаковий прогрес у сфері прав людини, - написала постійна представниця США в Раді ООН з прав людини Мішель Тейлор.

Резолюція, висунута Фінляндією, Південною Африкою, Чилі та Австралією, отримала підтримку 24 країн, 23 країни утрималися від голосування, але жодна не проголосувала проти. Постанова закликає держави боротися з дискримінацією, насильством та шкідливими практиками щодо людей із вродженими варіаціями статевих ознак та усувати їхні першопричини.

Також у ній міститься прохання до Управління Верховного комісара ООН з прав людини опублікувати доповідь, в якій «докладно розглядаються дискримінаційні закони та політика, акти насильства і шкідливі практики щодо людей із вродженими варіаціями статевих ознак у всіх регіонах світу».

Інтерсексуальні люди - люди, що народжуються з фізичними характеристиками, які не відповідають типовим чоловічим або жіночим статевим анатомічним ознакам.

 

Новини по темі: Документи ООН