Завантажити ще

У Міноборони анонсували смарт-мобілізацію в Україні

У Міноборони анонсували смарт-мобілізацію в Україні
Фото: https://armyinform.com.ua

Міноборони розвиває смарт-мобілізація, завдяки якій подати заявку на мобілізацію можна буде у два кліки. Про це в інтерв'ю АрміяInform заявила заступник міністра оборони України Катерина Черногоренко.

- Це можливість у два кліки подати заявку на мобілізацію: "Я хочу стати оператором дронів", "Я хочу стати артилеристом" тощо, - сказала вона.

Черногоренко наголосила на важливості саме рекрутингового підходу, адже якщо людина буде розуміти весь свій маршрут у війську і зможе його контролювати шляхом власного вибору, то «питання щодо електронних повісток, самого факту їхнього існування відпаде само по собі».

- Вважаю, що людина має мати можливість мобілізуватися або підписати контракт саме до такого командира, якому він чи вона довіряє. Це - цільовий рекрутинг. Цивільна аналогія: коли після випуску з вишу за кращих студентів борються працедавці, - пояснила вона.

Заступник міністра оборони також зазначила, що ЗСУ наразі є найбільшим працедавцем у країні, який може боротися за найкращих людей із цивільного життя "і тоді ми станемо ще швидшими і ще технологічнішими".

- До речі, армія зараз неабияк наситилися цивільною експертизою, цивільними звичками, культурою цивільною. В армії служать люди з великих компаній. Так, у мене в команді працює військовослужбовець, який повернувся з Каліфорнії, де будував стартапи. Він просто сів у літак, повернувся в Україну і мобілізувався в 47-у бригаду. І все. Тут більше нічого не можна сказати. Це приклад, як цивільні люди збагачують армію. І це збагачення треба "ловити", - наголосила Черногоренко. 

  • 2 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон № 3621-IX, який, зокрема, передбачає скасування статусу «‎обмежено придатний». В той же день президент підписав закони про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років та про електронний реєстр військовозобов’язаних.
  • Журналіст Коротко про детально розглядав, кого із студентів випустять за кордон: 10 питань про академічну мобільність