22 травня
Завантажити ще

20% польських чоловіків готові взятися за зброю у разі нападу Росії

20% польських чоловіків готові взятися за зброю у разі нападу Росії
Фото: twitter.com/MON_GOV_PL

Лише 11,3% громадян Польщі готові взятися за зброю у разі нападу Росії. Такі дані показало опитування, проведене агентством SW Research на замовлення польського тижневика Wprost. За результатами опитування, воювати збираються 19,9% чоловіків та 3,8% жінок.

20,2% поляків планують залишити країну у разі початку війни. 59% мешканців Польщі заявили, що залишаться у країні. 30% з них планують допомагати захистити країну, але в інший спосіб, ніж озброєним. Таку відповідь дали 31,2% опитаних чоловіків та 29% жінок.

17,7% з тих, хто потенційно залишився, мають намір уникати будь-якої участі у війні. Ще 20,7% поляків не знають, що робитимуть у разі початку війни.

Видання зазначило, що деякі експерти, військові та політики останнім часом малюють найгірші сценарії зростання загрози збройного зіткнення між Росією та НАТО. Вони припускають, що Москва нападе на одну з країн Балтії, що, згідно з договорами НАТО, має спричинити реакцію всього військового альянсу.

  • Раніше урядовий Центр безпеки Польщі запустив сайт із порадами на випадок війни та ядерної загрози. 
  • 24 березня під час нічної атаки Росії на Україну одна з російських ракет порушила повітряний простір Польщі. Збройні сили Польщі збивати ракету над своєю територією не стали, бо зрозуміли, що вона повернеться до України.
  • 21 березня глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель закликав не лякати людей неминучістю війни.