24 травня
Завантажити ще

Порошенко балотуватиметься у президенти після закінчення війни

Порошенко балотуватиметься у президенти після закінчення війни
Фото: facebook.com/petroporoshenko

Народний депутат від "Європейської солідарності" Петро Порошенко після завершення війни планує балотуватись у президенти України. Про це він заявив в інтерв'ю Al Jazeera English.

- Якщо ви питаєте мене, чи планую я брати участь у наступних виборах, - так, - сказав політик.

Порошенко наголосив, що перед проведенням виборів в Україні необхідно досягти успіху на полі бойових дій. Він також зазначив, що якщо Україна стане членом Європейського Союзу, то він також братиме участь у виборах до Європарламенту.

Вибори президента в Україні, заплановані на 31 березня 2024 року, були скасовані через воєнний стан та мобілізацію. Конституція забороняє їхнє проведення під час воєнного стану. Глава держави Володимир Зеленський зазначив, що вибори наразі недоречні, закликавши поставити крапку в цьому питанні.

  • 31 березня журналісти Коротко про писали про те, чому Україна відмовилася від проведення президентських виборів.
  • 25 лютого глава держави Володимир Зеленський заявив, що ідея деяких політиків щодо його нелегітимності з травня 2024 року є російським наративом. Також він зазначив, що деякі із західних партнерів йому сказали "прізвища тих, хто у нас усередині піднімає цей наратив".
  • 10 вересня на полях форуму YES Brainstorming глава держави не відкинув можливості повторно висувати свою кандидатуру у 2024 році, але зазначив, що рішення має ухвалювати народ. Він висловив сподівання на збереження поваги народу після завершення президентського терміну.
  • У 2019 році, будучи кандидатом у президенти, Володимир Зеленський заявив, що не планує балотуватися на посаду вдруге.