22 червня
Завантажити ще

Росія розповсюджує фейки нібито про евакуацію мешканців Харкова, - ЦПД

Росія розповсюджує фейки нібито про евакуацію мешканців Харкова, - ЦПД
Фото: dsns.gov.ua

Пропаганда РФ поширює серед мешканців Харкова фейкові повідомлення про можливу евакуацію із міста. У Центрі протидії дезінформації повідомили, що ця інформація не відповідає дійсності.

- Російська пропаганда поширює повідомлення нібито від ДСНС України про можливе оточення Харкова найближчим часом із рекомендаціями покинути місто. Ворог поки що немає ресурсів для оточення чи захоплення Харкова, — йдеться у повідомленні.

Керівник ЦПД Андрій Коваленко зазначив, що такі повідомлення є частиною інформаційно-психологічної операції супротивника, спрямованої на створення паніки серед мешканців Харківської області.

Він підкреслив, що Росія продовжує свою дезінформаційну кампанію "пропаганда страху" з метою залякати жителів Харкова наступом на місто, яке наразі неможливе. Головна мета російських сил – домогтися того, щоб якнайбільше людей залишили місто.

Центр прогнозує, що продовжуватиметься поширення подібних фейків, включаючи інші міста України – Херсон, Миколаїв, Суми, Чернігів, і навіть Київ. ЦПД закликав не вірити ворожій пропаганді та покладатися лише на офіційні джерела інформації.