Завантажити ще

ЗСУ збили над Чорним морем один із найдорожчих російських дронів

ЗСУ збили над Чорним морем один із найдорожчих російських дронів

Над Чорним морем Збройні Сили України збили безпілотний літальний апарат "Форпост". Про це повідомив начальник служби зв'язків із громадськістю Повітряних сил Збройних сил України Ілля Євлаш, пише Інтерфакс-Україна.

- Повітряні сили сьогодні відпрацювали досить гарну мету, такі цілі у нас бувають нечасто, проте нам таки вдалося збити один із найдорожчих безпілотних літальних апаратів ударних типу "Форпост". Це російський БПЛА, його вартість складає приблизно сім мільйонів доларів. Його збила Одеська зенітно-ракетна бригада над акваторією Чорного моря, – розповів він.

Євлаш зазначив, що "Форпост" - це великий дрон, який не тільки проводить розвідку, а й може носити додаткове озброєння, наприклад дві ракети або інші види зброї для атаки наземних цілей. Він порівняв цей дрон з Байрактаром і зазначив, що вони схожі на те, що обидва досить великі і здатні вести розвідку, а також нести додаткове озброєння, таке як дві ракети або інша зброя, для поразки наземних цілей.

  • 2 березня на східному напрямку українські Збройні сили били ще один російський бомбардувальник Су-34. Цей літак намагався завдати удару авіабомбами, але українські захисники встигли випередити його.
  • Вранці 29 лютого воїни ЗСУ збили три російські літаки, включаючи два Су-34 і один невказаний літак, до яких додається збитий вночі. Загальна кількість знищених російських літаків та гелікоптерів з початку війни склала 342 та 325 відповідно.