Завантажити ще

Росія накопичила певну кількість ракет, щоб продовжувати удари по енергетиці, - Буданов

Росія накопичила певну кількість ракет, щоб продовжувати удари по енергетиці, - Буданов
Фото: t.me/ChiefUkrDIU

Росія понад рік не здійснювала ударів по енергетиці України, що дало їй змогу накопичити, а також виробити певну кількість ракет. Про це начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов сказав в ефірі телемарафону в неділю, повідомив Інтерфакс-Україна.

- Щодо кількості ракет - ми постійно відстежуємо темпи виробництва, накопичення і так далі. Скільки в них ракет, нам достовірно відомо. Те, що вони не здійснювали понад рік ударів по енергетиці, дало їм змогу накопичити певну кількість озброєння, - розповів він.

Буданов додав, що, “на жаль, у ворога є зараз сили для того, щоб продовжувати свою роботу”. Якщо говорити про виробництво Росією ракет оперативно-тактичного рівня, то це не 100 ракет на місяць, але "цифра значна". "Калібри" накопичувалися весь цей період та “абсолютно готові до застосування". За його словами, РФ було ухвалено рішення поки що використовувати Х-101 через те, що "Калібр" менш ефективний.

- Найближчим часом, думаю, ми побачимо знову "Калібри", тому що кількість Х-101 значно скоротилася. У них було рішення відновити запаси ракет флоту, тому що вони значно в них на той час скоротилися, довести їх до певної кількості, яку я зараз не хочу озвучувати. Це завдання вони виконали. Тобто зараз вони технічно готові до їхнього застосування. Поки флот накопичував свої ракети, Повітряно-космічні сили РФ використовували ракети Х-101, - зазначив начальник ГУР МО.

  • 22 березня Росія завдала наймасовішого ракетного удару по енергосистемі України за два роки повномасштабної війни, що знову повернуло кілька областей до практики відключень світла.
  • 27 березня начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що Росія знала про підготовку теракту в Москві, проте допустила його.