Завантажити ще

Зеленський привітав з Великоднем, а Садовий відвідав церкву разом з дружиною

Зеленський привітав з Великоднем, а Садовий відвідав церкву разом з дружиною
Фото: facebook.com/andriy.sadovyi

Володимир Зеленський привітав українців і всіх християн, які відзначають Великдень сьогодні. У своїх соціальних мережах президент України побажав, щоб були почуті всі молитви про захист від зла.

- Вітаю українців і всіх християн, які відзначають Великдень сьогодні. Свято, що нагадує нам про силу духу, яка не дозволить темряві перемогти. Не дасть затьмарити волю. І яка об’єднує – об’єднує сім’ї, народи та континенти. Не буває зараз ночі й дня, коли російський терор не намагався б зламати наше життя. Цієї ночі – знову ракети, знову «шахеди» проти людей. Але ми захищаємось, ми витримуємо, наш дух не здається і знає, що можна відвернути загибель. Життя може перемогти. Хай сьогодні будуть почуті всі молитви про захист від зла. Хай віра єднає всі добрі серця та зміцнює тих, хто захищає свій дім. І хай ближчим стане справжній мир для всієї нашої України та всіх народів, які страждають від воєн. Тихого Великодня! - написав глава держави.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що християни Європи мають можливість святкувати Великдень у безпеці й мирі завдяки стійкості та героїзму українських воїнів.

Також з Великоднем у своїх соціальних мережах привітали прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль, голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, начальник Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль. Міський голова Львова Андрій Садовий увечері 30 березня опублікував фотографії з церкви. Великоднє богослужіння він відвідав разом з дружиною Катериною.

  • 31 березня Великдень або Воскресіння Христове святкують християни західного обряду, зокрема римо-католики. Православні й греко-католики відзначатимуть Великдень 5 травня.
  • Попри те, що Православна церква України перейшла на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року, дата Великодня не змінилася.