21 грудня
Завантажити ще

Ворог Telegram Княжицький заявив, що закривати його не хоче. Нехай працює як у Європі

Ворог Telegram Княжицький заявив, що закривати його не хоче. Нехай працює як у Європі

Про закриття Telegram взагалі не йдеться – про це заявив автор законопроєкту про держрегулювання месенджера в Україні нардеп фракції «Європейська солідарність» Микола Княжицький.

- Чи блокуватимуться або деанонімізуватимуться анонімні канали? Ні, законопроєкт про власників каналів у Telegram взагалі не згадує. За чинною редакцією Закону про медіа, вони взагалі не регулюються медійним законодавством, - написав Княжицький на своїй сторінці у Facebook.

Він дав роз'яснення і щодо інших обговорюваних пунктів у цьому законопроєкті, який має регулювати діяльність телеграм-каналів в Україні.

За словами Княжицького, перша вимога - сервіси мають відкрити представництво в Україні чи країні ЄС, щоб з ними могли зв'язатися українські регулятори.

Друге – зобов'язати сервіси відповідати на запити української Нацради (з питань телебачення та радіомовлення. – Ред.), як це наразі робить YouTube.

Третє - сервіси та платформи повинні самостійно визначити, як чинити із законодавчо забороненим контентом – поширенням порнографії, продажем наркотиків, глорифікацією фашизму тощо.

Окремим рядком у законопроєкті прописані взаємини з керівництвом соцмережі. Наприклад, право запросити у Telegram інформацію про структуру власності. При цьому навіть якщо Telegram знову не відповість, це не буде причиною для його блокування. У такому випадку держорганам та банкам України, які працюють із фінансовою інформацією громадян, буде заборонено використовувати Telegram на своїх пристроях. А якщо така ситуація триватиме надто довго, Нацрада може накласти на Telegram штраф.

– Законопроєкт передбачає встановити для Telegram та аналогічних сервісів приблизно такі ж вимоги, які нині встановлені українським Законом про медіа для YouTube та законодавством ЄС – для решти сервісів, – пояснив нардеп.

  • Влада безрезультатно намагалася встановити контакт з адміністрацією Telegram щодо фейків про Україну, заявляла раніше голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк.
  • У березні стало відомо, що у Раді планують зареєструвати законопроєкт про державне регулювання в Україні месенджера Telegram. Ініціатором став народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький.
  • Водночас начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов вважає, що Telegram можна використовувати з користю, доносячи інформацію до мешканців окупованих територій.