Завантажити ще

Шмигаль зустрівся з Туском у Варшаві напередодні спільного засідання урядів

Шмигаль зустрівся з Туском у Варшаві напередодні спільного засідання урядів
Фото: twitter.com/donaldtusk

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прибув до Польщі для участі у спільному засіданні урядів та розв'язання проблеми блокування кордону. Про візит до Варшави він повідомив у своєму телеграм-каналі.

- Розпочинаємо візит до Польщі із зустрічі з прем'єр-міністром Дональдом Туском. Скоординуємо наші питання перед спільним засіданням урядів. Говоритимемо про зброю для України, ситуацію на кордоні наших держав, розвиток торгівлі та інфраструктури. Розраховуємо на прагматичний і конструктивний діалог та напрацювання дієвих рішень, - написав він.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск також опублікував у своїх соціальних мережах світлину зустрічі з колегою. 

- Денисе Шмигалю, ласкаво просимо до Варшави! Без вільної України не буде безпечної Європи, - написав він.

Дениса Шмигаля супроводжують віцепрем'єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков та міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

- У Варшаві розпочалися міжурядові українсько-польські консультації. Наше завдання – знайти спільні рішення, які б відповідали інтересам обох країн і сприяли економічній стабільності та розвитку інфраструктури, - повідомив Кубраков.

Зустріч відбувається на тлі блокади кордону польськими фермерами, що триває з 9 лютого. Станом на ранок 28 березня у чергах на пунктах пропуску "Ягодин", "Рава-Руська", "Угринів" стояли майже 370 вантажівок. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, передає "Укрінформ".

  • 27 березня аграрії провели великий страйк, у межах якого блокада доріг і протести відбувалися у понад пів тисячі місць по всій Польщі. Головні вимоги фермерів залишаються незмінними - відмова уряду Польщі від Європейського зеленого курсу та блокада агропродукції з України.
  • 22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що у зустрічі з президентом Володимиром Зеленським для розв'язання питання протестів на кордоні з Україною немає потреби, зазначивши, що 28 березня у Варшаві відбудеться зустріч урядів двох країн.