Завантажити ще

У Харкові лише 35% будинків зі світлом та 50% - з опаленням після п'ятничної атаки РФ

У Харкові лише 35% будинків зі світлом та 50% - з опаленням після п'ятничної атаки РФ
Фото: t.me/ihor_terekhov

У Харкові лише 35% будинків знаходяться зі світлом та 50% - з опаленням після ракетної атаки Росії вночі 22 березня. Про це ввечері 23 березня розповів міський голова Ігор Терехов в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

- Ми почали підключати деякі райони Харкова до електропостачання. За статистикою, приблизно 35% житлових будинків під'єднано до електропостачання. Вимкнене вуличне освітлення, не працює електротранспорт, просто не вистачає потужностей, - сказав він.

Мер додав, що за необхідності у Харкові запроваджуватимуть графіки підключення світла, щоб жителі міста мали електроенергію в певні години. Про терміни повного відновлення енергосистеми говорити наразі немає змоги - після російських ударів у п'ятницю інфраструктура має значні пошкодження. 

- Зазначу, дуже серйозні руйнування - розбиті трансформаторні підстанції, лінії електропередачі. Тому зараз дуже складно говорити про терміни відновлення цих трансформаторних підстанцій, і, як наслідок, про підключення всього міста до електропостачання, - пояснив він.

До опалення станом на вечір суботи вдалося під'єднати приблизно 50% будинків. 

  • У ніч на 22 березня енергетична інфраструктура Харківської області зазнала наймасованішої ракетної атаки з боку РФ від початку повномасштабного вторгнення. Місто також тимчасово залишилося без води та не працювали телефони ДСНС.
  • У ніч на 22 березня РФ здійснила наймасштабнішу атаку на енергетику України останнім часом. Внаслідок ударів по енергосистемі аварійні відключення світла зафіксували у семи областях.