Депутати Європарламенту ухвалили закон про штучний інтелект, який забороняє певні види штучного інтелекту. Закон підтримали 523 депутати, 46 «проти» та 49 утрималися. Про це йдеться на сайті Європейського Парламенту.
Згідно із законом, запроваджено заборону на певні додатки штучного інтелекту, які становлять загрозу для прав громадян. Це включає використання зображень осіб з Інтернету або камер відеоспостереження для створення баз даних розпізнавання осіб, а також розпізнавання емоцій на робочому місці та в школах. Також заборонено використання штучного інтелекту, який маніпулює поведінкою людей або використовує їхню вразливість.
Також заборонено використання систем біометричної ідентифікації (RBI) правоохоронними органами, за винятком вузько визначених ситуацій.
Крім того, запроваджено чіткі правила для систем штучного інтелекту з високим ризиком, а саме журналів людського контролю. Громадяни мають право скаржитися на такі системи та отримувати пояснення про рішення, які торкаються їхніх прав.
Введено вимоги до систем ІІ загального призначення (GPAI) та їх моделей, включаючи дотримання законодавства про авторське право та обов'язкову публікацію інформації про дані, що використовуються для їхнього навчання. Також встановлено обов'язкову чітку позначку штучних або підроблених зображень, аудіо- або відеоконтенту (дипфейків).