Завантажити ще

Буданов розкрив подробиці боїв за аеродром "Антонов" - про плани РФ попередив інформатор

Буданов розкрив подробиці боїв за аеродром
Фото: t.me/DIUkraine

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розкрив нові подробиці боїв за аеродром "Антонов" у перші дні повномасштабного вторгнення Росії. За його словами, інформацію про план росіян захопити його 24 лютого 2022 року та висадити там тисячі своїх солдатів розвідка отримала від надійного інформатора. Про це повідомляє пресслужба ГУР.

- Зрозуміло, що люди, які бачать десятки гелікоптерів, що стріляють у їхній бік, не зовсім щасливі, - прокоментував Буданов початок вторгнення. Проте на той час у розвідці вже знали, чого чекати.

Він зазначив, що після отримання інформації для оборони аеропорту було відправлено досвідчених розвідників-спецназівців. Про ситуацію на полі бою у Гостомелі Буданов доповідав особисто президентові Володимиру Зеленському. Керівник української розвідки отримував дані від своїх підрозділів, які були задіяні в обороні аеродрому.

За словами Буданова, підрозділи Сил безпеки та оборони України провели контратаку проти російського угруповання у другій половині 24 лютого. До кінця ночі у бою вдалося ліквідувати близько 80 російських десантників. Далі злітно-посадкова смуга аеродрому була пошкоджена українською артилерією, щоб унеможливити посадку військово-транспортних літаків держави-агресора. Саме битва за аеродром у Гостомелі зірвала московський бліцкриг та розбила наміри терористичної Росії окупувати Київ "за три дні".