20 червня
Завантажити ще

Російську балерину Ілзе Лієпу позбавили громадянства Литви за підтримку політики Путіна

Російську балерину Ілзе Лієпу позбавили громадянства Литви за підтримку політики Путіна
Фото: err.ee

Президент Литви Гітанас Науседа позбавив балерину Ілзе Лієпу литовського громадянства. Вона публічно підтримувала дії російського диктатора Путіна та розпочату ним війну. Про це повідомляє агентство BNS.

- Президент підписав указ щодо Ілзе Лієпи, - повідомив представник президента Рідас Ясюльоніс.

Позбавити Лієпу громадянства запропонувала Комісія з питань громадянства Литви. Така ініціатива виникла після того, як балерина, яка має литовське та російське громадянство, заявила про підтримку політики російського діактатора Путіна. Вона також засудила країни Балтії за підтримку й допомогу Україні..

Також громадянства позбавили ексспівробітника спецслужб РФ Кудимова. Раніше бізнесмен отримав литовське громадянство, надавши недостовірні відомості про освіту та місце роботи, тобто не повідомивши, що був співробітником радянського КДБ.

  • За законами Литви, особа втрачає литовське громадянство, набуте у винятковому порядку, якщо своїми діями вона загрожує інтересам безпеки країни, публічно висловлює підтримку державі, яка загрожує інтересам безпеки Литви чи інших держав-членів Європейського Союзу, їхніх союзників.
  • Раніше Науседа відібрав литовське громадянство у танцівниці Маргарити Дроб'язко, яка разом із своїм чоловіком Повіласом Ванагасом брала участь у проєктах, підготовлених дружиною представника преси президента Росії.