28 травня
Завантажити ще

Туск заявив, що Польща хоче повернутися до умов торгівлі, які діяли до війни

Туск заявив, що Польща хоче повернутися до умов торгівлі, які діяли до війни
Фото: gov.pl

Польща пропонує ЄС скасувати всі торгові пільги, які Україна отримала після початку повномасштабної війни. Про це польський прем’єр-міністр  Дональд Туск заявив на другий день роботи конгресу Європейської народної партії в Бухаресті, пише WProst. 

Туск наголосив, що Польща також веде переговори в Брюсселі щодо можливих змін "Зеленої угоди". 

– Ми намагаємося отримати рішення, які також дозволять польським фермерам зітхнути з полегшенням, коли йдеться про найсерйозніші питання, пов’язані із Green Deal. Я в постійному контакті з Брюсселем. Я б хотів, щоб ніхто не псував це питання. Ми близькі до фінішу, – зазначив польський прем’єр.

Він анонсував «серйозні новини» для фермерів уже в суботу, 9 березня. І додав, що планує візит в Бухарест, під час якого планує розмову з керівниками європейських інституцій, прем’єр-міністрами та президентами.

- Хочу поговорити, що потрібні зміни, які захистять європейський ринок і польських виробників. Під змінами ми маємо на увазі більш-менш повернення до правил, які діяли в торгівлі з Україною та іншими країнами до початку війни. Ми дуже хочемо допомогти Україні, але маємо захистити європейський аграрний ринок, польських виробників і базові інтереси фермерів, додав він, - пояснив він.

Туск також відмітив, що на протестах фермерів «були люди, які з політичних мотивів вчиняли насильство проти силовиків». За його словами, це «досить типовий, неприємний і драматичний перебіг подій, але типовий перебіг протесту».

  • Польські фермері вже тривалий час блокують шість пунктів пропуску на кордоні з Україною. У лютому вони також перекривали залізницю поблизу пункту пропуску "Медика - Шегині" та висипали зерно з вантажного вагона.
  • Журналіст Коротко про у своєму матеріалі детально розбирав, що відбувається насправді і чим може відповісти Україна на ембарго поляків, що постійно розширюється. 
  • Розбирали ми також і що таке «Зелена угода» ЄС і чому все пішло не так, як планувалось.