Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Албанії відкрили авіабазу для літаків НАТО

В Албанії відкрили авіабазу для літаків НАТО
Фото: REUTERS

У місті Кучева в Албанії відновили авіабазу, побудовану ще за часів СРСР. Тепер на цій базі обслуговуватимуться літаки НАТО. Про це пише Reuters.

- Ця база є додатковим елементом безпеки для Західних Балкан, які зазнають загроз і амбіцій Росії, - сказав прем'єр-міністр Албанії Еді Рама під час відкриття аеропорту.

Повідомляється, що НАТО виділило понад 55 млн доларів на відновлення аеродрому. Повітряний простір Албанії захищатимуть винищувачі з Італії та Греції. На честь відкриття аеродрому приземлилися два винищувачі НАТО, які прилетіли з італійської бази "Авіано".

Авіабаза знаходиться в маленькому містечку Куцова, раніше відомому як "Сталін-місто", де радянські та китайські винищувачі МіГ перебували в готовності для можливої ​​війни із Заходом, яка так і не сталася. Прем'єр-міністр Рама зазначив, що у минулому потенційні цілі у разі війни могли включати Австрію, Німеччину, Італію та Данію. Однак зараз, за ​​його словами, ситуація змінилася і Албанія знаходиться на іншому боці.

Албанія, яка стала членом НАТО у 2009 році, також веде переговори з альянсом щодо будівництва військово-морської бази в Порто-Романо на Адріатичному узбережжі.

  • 29 лютого винищувальна авіація НАТО двічі піднімалася у повітря для перехоплення трьох російських військових бортів. У першому випадку перехоплення відбулося над Балтикою, де було виявлено два багатоцільові винищувачі Су-30М ВКС РФ. Потім французькі винищувачі були перенаправлені в район на північ від Польщі, де було помічено транспортний борт Ан-72.
  • 27 лютого журналісти Коротко про писали про те, чи можливе введення військ НАТО в Україну.
Новини по темі: Албанія авіабаза НАТО