Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Франція стала першою країною у світі, яка закріпила у Конституції право на аборти

Франція стала першою країною у світі, яка закріпила у Конституції право на аборти
Фото: REUTERS

Французький парламент ухвалив рішення щодо внесення поправок до конституції, щоб закріпити право на аборт. Це стало реакцією на рішення Верховного суду США у справі Роу проти Уейда. Поправки було підтримано великою більшістю - 780 голосів "за" проти 72 "проти" в обох палатах парламенту, що дозволило змінити конституцію. Про це пише CNN.

Голосування, яке відбулося у Версальському палаці, стало завершальним етапом у процесі внесення змін до законодавства Франції. Сенат та Національні збори схвалили поправку, стверджуючи "гарантовану свободу" абортів у країні.

Французькі законодавці схвалили закон про право на аборт, наголошуючи на підтримці репродуктивних прав у країні та протистоянні антиабортивним тенденціям в інших країнах, включаючи США та Угорщину. На знак підтримки на Ейфелеву вежу вивели напис "Моє тіло – мій вибір".

Франція вперше дозволила аборти в 1975 році після активної кампанії міністра охорони здоров'я Сімони Вейль, яка вижила в Освенцимі, стала відомою феміністською. На відміну від США, де питання абортів часто стає предметом партійних розбіжностей, вони отримали широку підтримку у Франції.

Це вже 25 зміна конституції Франції з моменту її створення в 1958 році. Католицька церква висловила свою незгоду з поправкою, наголосивши, що в наш час універсальних прав людини не повинно існувати "права" на позбавлення людського життя. Французька єпископська конференція також висловила свою незгоду з абортами перед голосуванням.

  • 24 червня 2022 року у США скасували конституційне право жінок на аборти, яке діяло 50 років.
  • 10 березня Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності розглядав законопроект, який передбачає посилення кримінальної відповідальності за незаконне проведення абортів.
Новини по темі: Франція аборт Конституція