Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Верховний суд США дозволив Трампу брати участь у виборах

Верховний суд США дозволив Трампу брати участь у виборах
Фото: REUTERS

Верховний суд США відмовив штату Колорадо у виключенні імені Дональда Трампа зі списку кандидатів на пост президента США із виборчих бюлетенів. Про це пише Sky News.

- Рішення Верховного суду Колорадо не може бути залишено чинним. Усі дев'ять суддів згодні з цим рішенням, - йдеться в ухвалі Верховного суду.

Трамп був знову включений до списку кандидатів на пост президента штату після того, як суд відхилив звинувачення у його причетності до заворушень в Капітолії у 2021 році. Після ухвалення рішення Трамп написав у своїй соціальній мережі, що це рішення велика перемога для Америки. Суд вирішив, що Верховний суд Колорадо неправильно виходив з того, що штати мають право визначати, чи може кандидат брати участь у виборах відповідно до 14-ї поправки Конституції.

Шість республіканців зі штату подали позов, заснований на третій частині Чотирнадцятої поправки до Конституції, яка забороняє учасникам заколотів обіймати державні посади. Позивачі вимагали виключити ім'я Дональда Трампа із виборчих бюлетенів на попередніх виборах у Колорадо.

Суд першої інстанції погодився із позивачами, але визначив, що поправка не поширюється на президентські вибори. Однак незабаром Верховний суд штату змінив це рішення та заборонив Трампу брати участь у виборах. Вищий верховний суд США встановив, що лише конгрес, а не влада штатів може дискваліфікувати кандидатів.

  • 4 березня конкурентка Дональда Трампа Нікі Хейлі вперше перемогла на праймеріз республіканців в окрузі Колумбія, де знаходиться столиця США Вашингтон.
  • 29 лютого суддя Трейсі Портер виключила ім'я Дональда Трампа з виборчих бюлетенів республіканських праймеріз у штаті Іллінойс. Рішення було прийнято на підставі "заборони бунтівників", передбаченої 14-ю поправкою до Конституції.