Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
30 квiтня
Завантажити ще

Польські фермери продовжують блокувати на кордоні рух вантажу для військових, – волонтер Смик

Польські фермери продовжують блокувати на кордоні рух вантажу для військових, – волонтер Смик
Фото: twitter.com/nazar_london

Польські фермери, які вже довгий час блокують кордон з Україною, досі не пропускають вантажі для військових, на які очікують на фронті. Так, перед пунктом пропуску "Медика - Шегині" застрягли дві фури, які везуть чотири військові вантажівки Daf, повідомив у соцмережі Х (Twitter) волонтер Назар Смик.

- Це демілітаризовані військові вантажівки, які йдуть на один з фондів, вони вже оплачені. Вже на місці їх розподілять між бригадами, зокрема для 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Національної гвардії України. Сказали поляки, що не пропустять. Говорив з посольством, там сказали, що увесь кордон перекритий. Поліція пробувала перекинути вантажівки на другий пропускний пункт, а там пропускають одну фуру на годину. Якщо я туди поїду, то буду кілька діб стояти, – передає слова Смика Zaxid.net. 

За даними волонтера,  польська поліція жодим чином на ситуацію не реагує, «бо не хоче конфлікту з мітингувальниками». Смик наголосив, що подібна ситуація із затримкою військової техніки на кордоні триває від початку зернової блокади, логістика збільшилася з п’яти до 14 днів. Ще шість вантажівок та причепів стоять у Нідерландах вже два тижні, бо перевізники  не можуть їх забрати.

Вантажі для українських військових на кордоні. Фото: twitter.com/nazar_london

Вантажі для українських військових на кордоні. Фото: twitter.com/nazar_london

-  Наша країна буквально спливає кров'ю. Польська влада зробила вигляд, що забезпечить безперешкодний рух обладнання для військових, але нічого не змінилося, - підсумував волонтер.

Тим  часом заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна в ефірі радіо ZET заявив, що  Польща веде з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн неформальні переговори про звільнення країни від частини правил "Зеленої угоди". Як пише Onet , виняток для Польщі можуть зробити як для великого сільськогосподарського ринку, який знаходиться найближче до України.

Шейна заявив, що він стосуватиметься як "Зеленої угоди", так і "напливу продукції, яка призведе до постійних збоїв на ринку однієї або більшості країн".

- Якщо нам вдасться узгодити вимоги Польщі в ЄС, як ми успішно узгодили заходи ЄС, вони стануть спільною позицією Союзу. Я також хочу сказати, і тут я цитую прем'єр-міністра Туска, що якщо це забере занадто багато часу, ми внесемо зміни, запровадимо прикордонні блокади, дамби та мита в односторонньому порядку, - сказав він.

Шейна запевнив, що під час консультацій з українською стороною 28 березня "тема проблеми на кордоні більше не існуватиме".