Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Депутати приберуть із законопроєкту про мобілізацію норму про арешт рахунків ухилянтів

Депутати приберуть із законопроєкту про мобілізацію норму про арешт рахунків ухилянтів

З урядового законопроєкту про мобілізацію виключать норму про арешт банківських рахунків ухилянтів, яку багато юристів та й самі нардепи назвали антиконституційною. Про це заявили члени оборонного комітету Ради Федір Веніславський та Олександр Федієнко у коментарі Forbes Ukraine.

Також із документа приберуть пункт про обов'язкову реєстрацію електронного кабінету призовника та пред'явлення військово-облікових документів при оформленні закордонних паспортів і ID-карток за кордоном. Електронний кабінет з’явиться, але реєструватимуть його за бажанням.

Натомість заборона на керування авто для ухилянтів залишається предметом дискусій. За словами депутата оборонного комітету від фракції «Голос» Соломії Бобровської, остаточного рішення щодо цієї норми немає. 

  • Верховна Рада ухвалила другий урядовий законопроєкт про мобілізацію у першому читанні 7 лютого.  До другого читання депутати подали понад 4 тисячі правок. За попередніми даними, голосування за документ відбудеться наприкінці березня. 
  • Що передбачає новий законопроєкт про мобілізацію: ключові пункти читайте у матеріалі Коротко про.
  • 25 грудня Кабінет міністрів вніс на розгляд парламенту перший законопроєкт про мобілізацію № 10378. Він передбачав обмеження прав ухилянтів та внесення їх до реєстру боржників. Зокрема, пропонувалося обмежити їм операції з нерухомістю, керування особистим транспортом, використання грошових коштів. Урядовий законопроєкт не підтримали профільні комітети. 11 січня Кабмін відкликав документ і пообіцяв підготувати нову редакцію.
Новини по темі: Мобілізація