21 травня
Завантажити ще

Новий закон про мобілізацію не передбачає повісток для чоловіків за кордоном, - представник комітету Ради

Новий закон про мобілізацію не передбачає повісток для чоловіків за кордоном, - представник комітету Ради
Фото: Getty Images

Новий закон про мобілізацію передбачає, що чоловіки за кордоном зможуть оновити свої дані в електронних кабінетах. Але повісток вони отримувати не будуть, заявив в інтерв'ю РБК-Україна  член Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Федір Веніславський.

- Механізму, як це робити, на даний момент немає, - сказав він у відповідь на питання про повістки.

За його даними,  комітет також попередньо відхилив норму про заборону надання консульських послуг для чоловіків за кордоном, якщо в них немає військово-облікових документів. Проте їм  «надається можливість через засоби або телефонного зв'язку, або через електронний кабінет отримати відповідний військово-обліковий документ або уточнити свої дані».

- Ми залишили можливість, передусім особам, що проживають за межами України, скористатися електронним кабінетом для дистанційного оновлення даних без в'їзду на територію України, оскільки потім виникне проблема з можливістю їх виїзду, - сказав Веніславський.

За його словами, мова може йти і про студентів, які навчаються за кордоном, про тих чоловіків, які ще до війни переїхали мешкати за кордон.

  • Верховна Рада ухвалила законопроєкт в першому читанні 7 лютого.  До другого читання депутати подали понад 4 тисячі правок.  За попередніми даними, голосування за документ пройде в кінці березня. 
  • Мінюст пропонує, щоб Україна мобілізовувала ув'язнених та правопорушників, які не сидять у в'язниці.  Також, на думку міністра юстиції Дениса Малюськи, можна мобілізовувати тих, хто сидить у в'язниці, наприклад корупціонерів, щоб вони на фронті захищали свою репутацію, оскільки армія потребує різноманітних навичок. Малюська підкреслив, що вони проаналізували безліч людей і переконані в їхній безпеці для армії.