Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Туреччина знову запропонувала влаштувати переговори між Україною та Росією

Туреччина знову запропонувала влаштувати переговори між Україною та Росією
Фото: скрін відео aa.com.tr/tr

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган знову заговорив про намір спробувати посадити Україну і Росію за стіл переговорів для припинення повномасштабної війни. Про це він сказав під час відеозвернення до учасників саміту «Україна - Південно-Східна Європа», цитує його державне агентство Anadolu.

За словами Ердогана, повномасштабне вторгнення Росії в Україну триває ось уже третій рік, попри “всі наші зусилля” щодо встановлення миру.

- Ми для досягнення миру готові відновити процес переговорів, який раніше відбувся в Стамбулі, - сказав президент.

Він зазначив, що досі дотримується думки про те, що лише дипломатія та діалог нібито здатні зупинити війну. Турецький лідер закликав розпочати спільну роботу з визначення загальних параметрів миру. При цьому він підкреслив, що Анкара “принципово підтримує” мирний план, раніше запропонований президентом Володимиром Зеленським.

Туреччина кілька разів надавала майданчик для переговорів між Україною та Росією. Ще на початку повномасштабного вторгнення РФ Україна висловила готовність вести перемовини, проте в Офісі Президента зазначали, що Росія відмовляється говорити конкретно.